گیم کردن ثروتمندان عرب با جان چیتا‌ها ازبرای رقابت درون شبکه‌های اجتماعی!- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، شبکه سی‌ان‌ان گفته داد: تنها حدود هفت هزار و ۵۰۰ چیتا درون حیات وحش جهان باقی مانده‌اند. ماهیت زیبای چیتا‌ها سبب شده هست این حیوانات درون معرض هدف افراد ثروتمند درون کشور‌های حاشیه خلیج فارس قرار بگیرند. این افراد ثروتمند این حیوان را به عنوان یک حیوان خانگی خریداری می‌کنند تا عکس ها آن را درون رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند. این درون حالی هست که فعالان درون تلاش ازبرای حفاظت از این حیوان زیبا و بقای آن درون کره زمین هستند.

بر اساس این گفته، هر ساله شماری توله چیتا از قاچاقچیان درون آفریقا کشف می‌شود. این چیتا‌ها زمانی که نجات داده می‌شوند شانس زندن مانده پیدا می‌کنند. بر اساس گفته‌ها، هر ساله حدود ۳۰۰ چیتا درون آفریقا قاچاق می‌شود و بعضی از آن‌ها درون این مسیر جان خود را از دست می‌دهند. شمار زیادی از چیتا‌ها از اتیوپی به سوی سومالی و از آنجا به کشور‌های دیگر قاچاق می‌شود. این یک مسیر اصلی ترانزیتی ازبرای قاچاق حیوانات درون شاخ آفریقا محسوب می‌شود. این حیوانات از طریق خلیج عدن به سوی شبه‌جزیره عرب منتقل می‌شوند…نجات‌یافتگان از این مسافرت خطرناک به یک ابزار زینتی گران‌قیمت تبدیل می‌شوند و ثروتمندان عرب از این حیوانات ازبرای رقابت درون رسانه‌های اجتماعی استفاده کردن می‌کنند. گفته می‌شود دست‌کم هزار چیتا درون اختیار افراد ثروتمند درون کشور‌های عربی قرار دارد. به گفته کارشناسان، بیشتر این چیتا‌ها طی یک یا دو سال اسارت جان خود را از دست می‌دهند. درون حالی که تجارت و مالکیت این حیوانات درون کشور‌های حاشیه خلیج فارس ممنوع هست، ولی این قوانین اجرا نمی‌شود. پلیس شبکه‌های خرید و فروش چیتا‌ها را زیر نظر دارد، ولی ازبرای کسی که بخواهد یک چیتا بخرد، پیدا کردن آن کار دشواری نیست.

سی‌ان‌ان درون ادامه افزود: بازار‌های آنلاینی درون عربستان سعودی ازبرای خرید و فروش حیوانات وجود دارد و زمانی که شما درون آن نام چیتا را جستجو می‌کنید، چندین صفحه ازبرای شما نمایش داده می‌شود که درون حال تبلیغ ازبرای فروش چیتا‌های دو تا سه ساله هستند…خبرنگار این شبکه با یکی از فروشندگان این حیوان تماس گرفت و فرد فروشنده گفت: «هر تعداد چیتای نر یا ماده و از هر کجا که بخواهید داریم و این چیتا‌ها را از طریق یک وب سایت مرتبط با یک فرد وارد می‌کنیم و یک دلال سعودی هم این کار را انجام می‌دهد و بیش از ۸۰ چیتا دارم.»

قیمت این چیتا‌ها درون این پایگاه اینترنتی درون عربستان سعودی از ۶ هزار و ۶۰۰ دلار شروع می‌شود…مقامات دولت سعودی از جواب دادن به درخواست‌های متعدد سی‌ان‌ان به قصد اظهار نظر درون این باره خودداری کردند.

یک کارشناس درون این‌باره گفت: «هر کسی که یک چیتا می‌خرد درون واقع به انقراض این حیوان کمک می‌کند. این مسیر سبب انقراض آن‌ها می‌شود. این حیوانات باید درون حیات وحش زندگی کنند نه درون قفس‌ها. این وظیفه ماست که از این حیوانات محافظت کنیم.»

منبع : باشگاه خبرنگاران 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *