کودکان کار دوباره به خیابان باز می‌گردند!- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، حسن خلیل‌آبادی درون مصاحبه با مهر با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: وجود کودکان کار از پدیده‌های اجتماعی هست که با قوه قهریه و برخورد فیزیکی از میان نمی‌رود. درمورد کودکان کار نباید صورت مساله را پاک کرد.

وی ادامه داد: ساماندهی کودکان کار و خیابان از وظایف سازمان بهزیستی هست و جزو وظایف شهرداری تهران نیست که مداخله کند. سازمان بهزیستی باید این کودکان را از طریق برنامه‌ریزی ساماندهی کند و شهرداری این امکانات را درون اختیار ندارد. شهرداری تهران درخصوص کودکان کار و خیابان تنها می‌تواند فضایی را ازبرای پناه دادن تهیه کند.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه معضل کودکان کار و خیابان خواهان برنامه‌ریزی جدی از سوی دولت و مسئولان هست، گفت: دولت باید ازبرای پیشگیری از وجود کودک کار برنامه‌ریزی و ازبرای آن چاره‌اندیشی کند چون دلیل حضور کودکان معلوم هست. فقر، مهاجرت و بهره‌کشی از اصلی‌ترین دلایل وجود کودکان کار هست، بنابراین باید ازبرای این معضل به طور اساسی چاره‌اندیشی کرد.

خلیل‌آبادی با اشاره به ضرورت شناسایی باندهای سوءاستفاده از کودکان کار گفت: حتماً باید نهادهای انتظامی درون زمینه شناسایی این باندها ورود کنند و ازبرای آنها مجازات انتخاب کنند. به طور کلی باید ازبرای برخورد با پدیده‌های اجتماعی مطالعه و تحقیق شود و طرحی جامع درون این زمینه تهیه شود چون پس از جمع کردن این کودکان از خیابان، مجدداً به خیابان بازمی‌گردند.

این عضو شورای شهر تهران درپاسخ به سوال دیگری درون خصوص فراوانی بعضی آسیب‌های اجتماعی درون منطقه ری (بر اساس اطلس کیفیت زندگی درون پایتخت گفت: به نظر می‌رسد که این آسیب‌ها بیشتر مربوط به قسمت‌های حاشیه‌نشین و مهاجران درون منطقه ۲۰ باشد چون هسته مرکزی شهر ری، دارای قدمت و بافت تاریخی و مذهبی هست و مردم این منطقه به شیوه‌های زندگی با سبک اسلامی مقید هستند.

خلیل آبادی اضافه کرد: بعضی آسیب‌هایی که درون شهر ری وجود دارد ممکن هست درون هسته مرکزی شهر نباشد و درون حاشیه این منطقه باشد چون درون حاشیه منطقه ۲۰ پروژه‌های ساخت وساز زیادی انجام شده هست، از این‌رو باید درون این‌باره چاره‌ای اندیشیده شود تا جلوی پیشروی آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *