لشکر سایبری منافقین درون شبکه‌های اجتماعی ما چگونه فعالیت می‌کند؟- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، بک فعال رسانه  ای درون شبکه اجتماعی اینستاگرام با منتشر شدن تصاویری از منافقین و فعالیت سایبری سازمان یافته این گروه نوشت: تصاویری که می‌بینید مربوط به واحد جنگ سایبری گروهک تروریستی منافقین درون اردوگاه تیرانا واقع درون کشور آلبانی هست.

درون این واحد، بیش از ۱۵۰۰ نفر نیروی آموزش‌دیده، شبانه‌روز به‌صورت شیفتی، مشغول تولید محتوای حرفه‌ای علیه مفاهیمی مانند اسلام، ولایت فقیه، حجاب، بزرگنمایی مفاسد اقتصادی، خرافه‌نمایی مقدسات مذهبی، نفرت‌پراکنی علیه رهبر انقلاب، مراجع، علما، سپاه، بسیج، ناجا، صداوسیما، رسانه‌‌های انقلابی، فرماندهان و مدیران جهادی کشور، تولیدات محبوب هنری و رسانه‌ای طیف انقلابی و صدها محور دیگر هستند.

واحد جداگانه‌ای نیز روز ۲۰ اسفند سال۹۶ توسط محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی با حضور مریم رجوی درون عکاظ عربستان مسیر‌اندازی شد که شامل ۱۵۰ نفر پژوهشگر گروهک نفاق درون مرکز المباحثات و واحد سایبری هست.

بیشتر مطالبی از این دست را که درون کانال‌های ضدانقلاب می‌بینید و خیلی‌ها هم نادانسته (با این تصور که درون حال نقد نظام جمهوری اسلامی و خرافات و غیره هستند) درون گروه‌های دوستانه و خانوادگی و کاری فوروارد می‌کنند، دستپخت همین جلادان پیر و پاتالی هست که درون عکس ها بالا می‌بینید.

بسیاری از کامنت‌های پایین مطالب خوب شما درون دفاع از اسلام و انقلاب درون توییتر و اینستاگرام و تلگرام و… که حاوی توهین و فحش و بحث و جدل هست، توسط این شیاطین انس، تولید، تألیف، تحریف و منتشر می‌شود.

بعضی از این شیاطین بعضاً تا حدود ۲۰ اکانت فیک را مدیریت می‌کنند. 

درصورتیکه هر کدام از اینها روزانه تنها یک پست درون هر یک از اکانت‌ها منتشر کنند حدود ۳۰هزار مطلب می‌شود.

برآورد یکی از متخصصان علوم ارتباطات حاکی هست روزانه تنها ۱۸۰ برابر شهروندان دیگرکشورها علیه مغز شهروندان ایرانی، عملیات روانی انجام می‌شود.

اینکه می‌گوییم لطف خدا و عنایات امام عصر علیه‌السلام و دعاهای بزرگان و خون شهداست که کشور و جامعه را از بلیات بزرگ مصون کرده، به این دلیل استوگرنه این حجم از تولیدات محتوایی علیه فکر و ذهن مردم هر کشوری می‌توانست آنان را به مرز انفجار و براندازی برساند. این تازه قسمت بسیار کوچکی از پروپاگانداهای روزمره هست؛ آمریکا، رژیم صهیونیستی، سلطنت‌طلبان، غربزدگان ایرانی، سرویس‌های جاسوسی غربی و عبری و عربی و بسیاری از مراکز و اندیشکده‌ها و… نیز هر روز و هر ساعت درون حال عملیات‌های مشابه علیه روح و روان ملت بزرگ ایران هستند.

نشریه آمریکایی مادرجونز فاش کرده که همزمان با تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و لحن خصمانه و تهدیدآمیز آمریکایی‌ها علیه ایران، شبکه‌ای از کاربران ‏درون توییتر فعال شده که پیام‌های ضد ایرانی مشابهی را منتشر می‌کنند. این شبکه شامل بیش از ۴۰۰ حساب کاربری درون توییتر هست که از ‏حساب‌های کاربری واقعی، ربات و سایبورگ (حساب‌های نرم‌افزاری) تشکیل شده‌اند. ‏

این حساب‌ها درون پیام‌های خود از سیاست تغییر نظام ‏ایران حمایت می‌کنند.

مطالعات انجام‌شده توسط یک پژوهشگر ‏مستقل اینترنتی به نام ‘جف گلبرگ’ نشان می‌دهد شبکه‌ای شامل ۳۵۰ حساب کاربری ‏بیش از ۵میلیون توییت ازبرای تقریباً ۵۰۰هزار دنبال‌کننده (فالوور) خود ‏پست کرده‌اند. این حساب‌ها محتوای کاملاً یکسانی را منتشر می‌کنند و با کاربران یکسانی تعامل ‏دارند و به‌طور ‏میانگین ۱۰۰ دفعه درون روز توییت کرده بودند.

‘گلبرگ’ که بنیان‌گذار یک پروژه تحقیقاتی درون ارتباط با ‏رسانه‌های اجتماعی هست، می‌گوید که علاقه‌ای به مسائل سیاسی ایران ندارد و به طور تصادفی درون وقت انجام ‏بررسی ها خود این حساب‌های کاربری را کشف کرده هست. ‏

‘بن دکر’ پژوهشگر رسانه‌ای نیز ۷۵ حساب ‏کاربری را کشف کرده که پیام‌های ضد نظام ایران را درون توییتر منتشر می‌کنند. دکر معتقد هست که این حساب‌ها واقعی نیستند یا توسط نرم‌افزار تقویت می‌شوند چون پست‌های خود ‏را درون تمام روزهای هفته مطابق با یک جدول زمانی معلوم ارسال می‌کنند. به عنوان مثال، پنج حساب با اهمیت درون این شبکه درون ‏طول چند سال گذشته صدها هزار پست را توییت کرده‌اند.

وی معتقد هست محتوای منتشرشده توسط این اکانت‌ها منعکس‌کننده مواضع سازمان ‏مجاهدین خلق و همچنین شاخه سیاسی میان‌المللی آن به این معنی شورای ملی ‏مقاومت ایران هست. هر دو ارگان، خواستار تغییر نظام ایران ‏هستند و رابطه ها نزدیکی با مقامات دولت ترامپ دارند.

شبکه الجزیره هم با چند نفر از اعضای این ‏سازمان مصاحبه کرده که آنها فاش کردند که این سازمان چگونه از ‏هزاران حساب کاربری درون شبکه‌های اجتماعی ازبرای منتشر شدن پروپاگاندا درون ‏مورد تغییر نظام ایران و مسائل دیگر استفاده کردن می‌کند.‏

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *