قارچ‌های سمی چه نشانه‌هایی دارد؟- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، مهتاب شاهماری درون گفت‌وگو با ایسنا با عنوان این هشدار، اظهار کرد: با توجه به اوضاع جوی و بارندگی‌های گذشته رویش قارچ خودرو طبیعتاً افزایش یافته و بعضی از افراد ممکن هست ازبرای تأمین معاش به چیدن قارچ‌های خودرو و فروش آن‌ها کار کنند.

وی با تأکید بر اینکه تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی بر اساس ظاهر ازبرای اغلب افراد دشوار بلکه ناممکن هست، تصریح کرد: درون واقع معیار تشخیص دقیقی بر اساس ظاهر وجود ندارد و متأسفانه بخشی از قارچ‌هایی که درون طبیعت بوده و افراد استفاده کردن می‌کنند سمی هست و هر ساله صدها نفر مسموم و متأسفانه تعدادی از هموطنان مان درون اثر مصرف این قارچ‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: توصیه می‌شود از قارچ‌های خودرو و فله‌ای استفاده کردن نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی معلوم و مجوز بهداشتی استفاده کردن کنند و بدانند که مصرف قارچ‌ها توسط پرندگان و سایر جانوران اهلی و وحشی نشان دهنده غیر سمی بودن قارچ ازبرای انسان نیست.

شاهماری گفت: بعضی از روش‌ها و معیارهای سنتی مانند تغییر رنگ قاشق نقره درون اثر تماس با قارچ، وجود حشرات درون اطراف قارچ و محل رویش قارچ معیار علمی و صحیحی ازبرای تشخیص عدم سمیت قارچ درون همه موارد نیست.

وی تاکید کرد: هر چند درون بعضی موارد حرارت بعضی از مواد سمی موجود درون قارچ‌ها را از میان می‌برد، با این وجود بعضی از سموم موجود درون قارچ‌ها مقاوم به گرما بوده و فرآیندهای آماده سازی غذا مانند کباب کردن، آب پز کردن، سرخ کردن، بخار پز کردن قادر به تخریب کامل مواد سمی موجود درون قارچ نیست.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام درون خصوص علائم مسمومیت گوارشی ناشی از مصرف قارچ‌های سمی، تصریح کرد: تهوع، استفراغ، سرگیجه، دل درد، کاهش هشیاری، ضعف عضلانی، تشنج و زردی و … از علائم این نوع مسمومیت هست و درون صورت بروز علائم و نشانه‌های گوارشی به صورت تأخیری میان ۵ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف خوراکی قارچ، فرد را باید هر چه سریع‌تر به مراکز درمانی منتقل کرد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *