طراحی یک گیم ازبرای تشخیص آلزایمر- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، معمولا بیماری آلزایمر با داشتن مشکلاتی درون حافظه شناخته می‌شود. از همین رو، دانشمندان ازبرای پیشگیری از این بیماری یک گیم ویدئویی را طراحی کردند که مهارت‌های بازیکنان را مورد تحقیق قرار می‌دهد.

براساس گفته «نیواطلس»، « Sea Hero Quest» نام این گیم ویدئویی هست که با همکاری گروه تحقیقاتی CNRS فرانسه، شرکت «دویچه تلکوم» آلمان، دانشگاه لندن و دانشگاه «ایست انگلیا» طراحی شده هست. این گیم بر روی تمام گوشی‌های تلفن همراه و تبلت‌ها قابل اجرا هست.

گیم « Sea Hero Quest» ازبرای نخستین دفعه درون سال ۲۰۱۶ ارائه شد که ۴…۳ میلیون نفر درون سراسر جهان آن را دریافت و گیم کردند.

طبق این گفته، هدف از این گیم پیدا کردن سریع مسیر درون پیچ و خم‌هایی از جزیره‌ها و یخچال‌ها هست. محققان این آزمایش را بر روی داوطلبانی درون خیابان‌های پاریس و لندن انجام دادند تا توانایی بازیکنان را درون هدایت این گیم آزمایش کنند. درون آخر آنها دریافتند توانایی هدایت بازیکنان درون گیم « Sea Hero Quest» با توانایی آنها درون محیط واقعی درون ارتباط هست. همچنین دانشمندان متوجه شدند که درصورتیکه بازیکنان نتوانند این گیم را هدایت کنند، ممکن هست نشانه‌هایی از علائم اولیه بیماری آلزایمر باشد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *