زمانی توانمندی‌های داخلی سبب توسعه صنعت ایران شد- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از جوانان درون سمت‌های مدیریتی بهره‌ برده شد. استفاده کردن از افکار و نوآوری‌های جوانان، یکی از دلایل اصلی پیشرفت‌های انقلاب اسلامی به‌ویژه درون وقت جنگ تحمیلی بود، ولی درون سال‌های گذشته، توجه به بکارگیری جوانان درون امور مدیریتی کم‌رنگ شد. دولت قول داد ازبرای استفاده کردن از نیروهای جوان و تازه نفس، برنامه‌‌ریزی کند و درون این جهت بعضی از جوانان تحصیلکرده و خوش فکر درون رئوس مدیریتی به کار گرفته شدند.

فرشاد مقیمی متولد سال ۵۵ درون تهران هست؛ وی پس از طی کردن تحصیلات دوره متوسطه وارد دانشگاه علم و صنعت درون رشته مهندسی صنایع شد و درون سال ۷۹، کار خود را درون وزارت مسیر آغار کرد. پس از آن، فعالیت درون سازمان برنامه و بودجه، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی را درون کارنامه خود ثبت کرد. اکنون، این مدیر جوان درون وزارت صنعت، معدن و تجارت، کار خود را به عنوان معاون امور صنایع وزیر شروع کرده هست و به عنوان یکی از جوان‌ترین مدیران درون این وزارت دارای کارنامه موفقی درون عملکرد چند ساله خود هست.

تعهد، صداقت و دانش، مولفه‌های یک مدیر موفق انقلابی هست

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت درون مورد سوابق کاری و نوع فعالیت‌های خود، اظهار کرد: هر روز از ساعت ۶ صبح درون دفترم حضور دارم و به طور متوسط تا ساعت ۲۲ شب کار می‌کنم. روز‌های پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات هم ازبرای من روز کاری به حساب می‌آید.

وی افزود: تعهد موضوعی هست که سبب می‌شود همیشه سر کار با انرژی ظاهر شوم و ترجیح می‌دهم هیچ‌گاه به حقوق فکر نکنم، همان‌طور که تاکنون از سازمان‌های دولتی که ازبرای آنها کار کرده‌ام، طلب مالی دارم، ولی این موضوع هیچ‌گاه سبب نشده که از میزان فعالیت‌های خود کم کنم. تعهد، صداقت، تخصص و دانش، ویژگی‌هایی هست که هر مدیری باید آنها را درون جهت انجام فعالیت‌های خود به کار برد تا بتواند یک مدیر موفق انقلابی باشد.

مقیمی تأکید کرد: رابطه، درون انتخاب مدیریت و جایگاه من نقشی نداشت و من درون یک خانواده متوسط زندگی کردم و جایگاه کنونی خود را مرهون عنایت خداوند و تعهد خود هستم هرچند که دشوار کار کردن درون حوزه دولتی موجب شد تا خانواده من مشکلات زیادی را تحمل کنند، ولی همیشه تلاش کرده‌ام منافع مردم را به منافع خود ترجیح دهم.

وحدت کلمه، موجب اتحاد اقشار مختلف کشور شده هست

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: درون ریشه‌های انقلاب نکاتی وجود دارد که توجه به آنها موجب تغییرات بزرگی درون یک جامعه می‌شود. همان‌طور که درون ابتدای انقلاب مردم درون یک موضوع به یک هدف مشترک رسیدند و بدون درون نظر گرفتن ساختار‌های اجتماعی مختلف درون کنار هم قرار گرفته و همین موضوع منشأ تحولات بزرگی درون کشور شد.

وی تصریح کرد: بدون شک وحدت کلمه که حضرت امام (ره) به آن اشاره داشتند همان هدف مشترکی هست که امروز موجب اتحاد اقشار مختلف کشور شده هست. همگرایی و اتحاد رمز موفقیت انقلاب بوده هست و وحدت کلمه را درون قاطبه مردم بدون درون نظر گرفتن جایگاه افراد توانستیم ثابت کنیم. این موضوع درون جنگ بسیار معلوم بود و توانستیم با خرج‌های کمی درون جنگ تحمیلی به پیروزی برسیم.

مقیمی گفت: درصورتیکه امروز بتوانیم با رویکرد‌ها و نگاه‌های ابتدای انقلاب حرکت کنیم و درون اختلاف ساختار‌ها گیر نکنیم، به جای گسست، شاهد وحدت بیشتر جامعه خواهیم بود. این موضوعی هست که درون سیاست‌هایاقتصاد مقاومتیبه درستی و به صورت کامل به آنها اشاره شده و مورد تأکید قرار گرفته هست و اعتقاد دارم درون صورتی که فرامین اقتصاد مقاومتی به صورت کامل اجرا شود. تحولات بزرگی درون نظام اقتصادی و صنعتی کشور رخ خواهد داد.

تکرار تولید، رمز توسعه‌یافتگی

فرشاد مقیمی اظهار کرد: اعتماد به توانمندی‌های داخلی و مشترک کردن اهداف مختلف درون جامعه موجب اعتماد میان مسئولان و قسمت خصوصی می شود.

وی افزود: یکی از مسائل همیشگی ما درون مشکلات صنعت، بحث فرهنگی بوده هست و متأسفانه این موضوع درون قاطبه مردم جا افتاده که تنها مسیر توسعه یافتگی اتصال به کشور‌های خارجی هست.

مقیمی افزود: درون حالی که توسعه یافتگی درون اثر تکرار تولید حاصل می‌شود و می‌توانیم با تکرار، مهارت‌ها را افزایش دهیم.

معاون صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: وصل شدن به بازار‌های جهانی درون کنار تقویت تولید داخلی می‌تواند موجب افزایش رقابت‌پذیری درون میان تولیدکنندگان ایرانی شود.

وی تصریح کرد: یک بنگاه اقتصادی همچون اجزای بدن انسان باید به صورت متناسب رشد کند و درون صورتی که بخشی از این بنگاه بزرگ‌تر از قسمت‌های دیگر باشد، به طور حتم این رشد مطلوب نیست.

مقیمی تصریح کرد: درون بسیاری از موارد دیده شده که تولید درون یک بنگاه اقتصادی رشد کرده، ولی به تناسب آن مدیریت کل یا مدیریت بازرگانی رشدی نداشته هست و درون نتیجه این موضوع،صادرات تحت تأثیر قرار گرفته و زیرساخت‌های لازم ازبرای آن فراهم نشده هست درون حالیکه می‌دانیم صادرات یک کار حرفه‌ای هست.

معاون صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درمورد نقش دولت بر قسمت خصوصی درون تقویت صادرات کشور، گفت: دولت موظف هست که زیرساخت‌های لازم را ازبرای توسعه صادرات فراهم کند؛ این زیرساخت‌ها شامل برندسازی درون جهت نفوذ درون بازار‌های خارجی از طریق نام و نشان تجاری هست، همچنین برندسازی موجب ایجاد اعتماد شده و پس از مدتی مصرف‌کننده را به باور درون مورد کالای مصرفی خود می‌رساند.

وی تأکید کرد: یکی از با اهمیت‌ترین اموری که درون وقت کنونی می‌توان درون جهت رشد واحد‌های تولیدی انجام داد، به هم رسانی کسب و کار‌های مختلف درون جامعه هست و این موضوع یکی از الگو‌های توسعه صنعت درون جهان به شمار می‌رود.

نظام تعرفه‌ای درون مسیر توسعه صادرات بسیار تأثیرگذار هست

مقیمی اضافه کرد: به هم رسانی کسب و کار‌ها به معنای شناسایی توانمندی‌های داخلی و گره زدن منافع تولیدکنندگان مختلف به هم هست. درون نتیجه این امر زنجیره‌ای تشکیل می شود که درون آن منافع همه تولیدکنندگان دخیل هست.

معاون صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: برنامه اصلی معاونت وزارت صمت این هست که ساز و کار و سیاست جدیدی درون نظام صنعتی کشور به وجود آورد و درون این مسیر مدیریت و نظارت کامل داشته باشد.

وی گفت: بدون شک نظام تعرفه‌ای درون مسیر توسعه صادرات بسیار تأثیرگذار هست و نمی‌توان از نقش انتخاب تعرفه‌ها درون جهت توسعه صادرات غافل شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *