روایتی از «امام رضا (ع)» درون خصوص روزه‌داری- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، محمدطا‌ها مرادی کارشناس علوم قرآنی درون خصوص احادیث مربوط به ماه مبارک رمضان گفت: حدیث‌های بسیاری درمورد ماه مبارک رمضان و فضیلت‌های موجود درون این ماه مبارک آمده هست که درون این میان، «امام محمد باقر(ع)» و «امام صادق(ع)» بیشترین احادیث را دارند.

وی ادامه داد: امام باقر علیه السلام فرموده اند: اسلام بر پنج چیز استوار هست، برنماز و زکات حج ، روزه و ولایت. از این سخن به خوبی می‌توانیم اهمیت روزه و روزه‌داری را درک کنیم.

مرادی تصریح کرد: امام صادق علیه السلام نیز درمورد فلسفه روزه چنین فرموده اند: خداوند روزه را واجب کرده تا بدین وسیله دارا و ندار (غنی و فقیر) مساوی گردند.

وی درون ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: درون بسیاری از روایت‌ها بر روزه به عنوان عامل یادآور قیامت و این روز بزرگ تاکید شده هست. درون این راستا «امام رضا علیه السلام» فرموده‌اند «مردم به انجام روزه امر شده‌اند تا درد گرسنگی و تشنگی را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگی را درک کنند».

مرادی توضیح داد: خواندن دعای زیر درون روز هشتم ماه مبارک رمضان از اهمیت بسیاری برخوردار هست:

” بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهمّ ارْزُقنی فیهِ رحْمَةَ الأیتامِ وإطْعامِ الطّعامِ وإفْشاءِ السّلامِ وصُحْبَةِ الکِرامِ بِطَوْلِکَ یا ملجأ الآمِلین، خدایا روزیم کن درون آن ترحم بر یتیمان و طعام نمودن بر مردمان و افشاء سلام و مصاحبت کریمان به فضل خودت اى پناه آرزومندان.»

وی خاطرنشان کرد: همچنین خواندن نمازی دو رکعتی درون هشتم ماه مبارک رمضان توصیه شده هست به شکل‌ای که درون هر رکعت سوره حمد و ده مرتبه سوره توحید و پس از سلام نماز، هزار مرتبه “سبحان اللّه” گفته شود.

منبع:میزان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *