دزدان دریایی را منتظر نگذارید!- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، «حسین شریعتمداری» با منتشر شدن یادداشتی کوتاه درون روزنامه «کیهان»، به موضوع توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس پرداخت و خواستار واکنش قاطع ایران نسبت به این دزدی دریایی شد.

این کارشناس مسائل سیاسی نوشت: به وضوح می‌توان گفت دولت انگلیس با توقیف نفتکش ایران درون پی آن بوده هست که اقتدار نظامی ما را به چالش بکشد تا به زعم خود تحقیر آمریکا را که با انهدام پیشرفته‌ترین پهپاد جاسوسی آن صورت گرفته بود تا حدودی جبران کرده باشد. بنابراین تاخیر ما درون جواب به این دزدی دریایی می‌تواند انگلیس را به هدف تبلیغاتی خود نزدیک کند، به چه دلیل که به یقین انگلیس نمی‌تواند نفتکش ایران را ازبرای مدتی طولانی درون توقیف نگه دارد و به خوبی می‌داند که دست ایران ازبرای کار متقابل بسته نیست و رزمندگان اسلام انگشت بر ماشه ایستاده‌اند. ولی درصورتیکه کار متقابل ما با تاخیر روبرو شود که تاکنون شده هست، صورت مسئله این خواهد بود که انگلیس نفتکش ایران را توقیف کرده و سپس آزاد کرده هست بی‌آنکه از جانب ایران با واکنشی روبرو شود! از این روی حفظ هیمنه و اقتدار جمهوری اسلامی درون آن هست که قبل از رفع توقیف از نفتکش خود، جواب سنگین و پشیمان‌کننده‌ای به دزدان دریایی انگلیس بدهد و این الگو را درون جهان ثبت کند که ایران هیچ تعرض و تجاوزی را بی‌جواب نخواهد گذاشت.

 ممکن هست گفته شود که طی چند روز گذشته هیچ شناور انگلیسی از تنگه هرمز عبور نکرده و یا جرأت نزدیک شدن به آب‌های ساحلی کشورمان را نداشته هست. این توضیح درصورتیکه هم واقعی باشد، فرمول یاد شده را به نفع ما تغییر نخواهد داد بلکه قضیه کماکان اینگونه خواهد بود که ایران درون مقابل توقیف غیر قانونی نفتکش خود هیچ واکنش مشابهی نشان نداده هست، مگر اینکه رسما عنوان کنیم، تنگه هرمز را به روی کشتی‌های نفتکش و تجاری انگلیس بسته‌ایم و هر شناور انگلیسی را که به تنگه هرمز و آب‌های ساحلی کشورمان نزدیک شود، توقیف خواهیم کرد.

اینگونه هست که باید قبل از رفع توقیف از نفتکش ایرانی دست به کار شد و فرصت انتقام از دزدان دریایی انگلیس را از دست نداده و درون تاریخ ثبت کرد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *