پراو

دانلود MathType 6.9c نرم افزار تایپ فرمول های شیمی و ریاضی در نرم افزار ورد word – پراو

۲۳ دی ۱۳۹۶

دانلود MathType 6.9c نرم افزار تایپ فرمول های شیمی و ریاضی در نرم افزار ورد word
دانلود MathType 6.9c نرم افزار تایپ فرمول های شیمی و ریاضی در نرم افزار ورد word

نرم افزار MathType 6.9c  اکثر شما با امکانات فرمول نویسی Word یا همان Equation Editor کار کرده اید. اما برخی از کاراکترهایی که در علوم مختلف مانند شیمی کاربرد دارند در این نرم افزار قابل درج نیستند. نرم افزار MathType یک نسخه کامل شده از Equation Editor می باشد که جایگزین آن می شود و امکانات مختلفی را به آن اضافه می کند. MathType با امکانات زياد و فرمول هاي آماده نه تنها کاربران مبتدي را در حد پيشرفته اي کمک مي کند بلکه کاربران حرفه اي خيلي سریع تر و راحت تر مي توانند از فرمول ها استفاده نمايند . نماد هاي بسيار و قالب ها و فونت هاي همراه با اين نرم افزار خيلي از نياز هاي شما را براي ايجاد يک فرمول با شکل دلخواه بر طرف مي کند.

مي توانيد به راحتي از نماد هاي رياضي موجود بر روي سيستم خود نيز استفاده کنيد و در نرم افزار ذخيره کنيد پس اگر نيازمند فرمول خاصي هستيد کافي است آن را دانلود کنيد و به راحتي به نرم افزار اضافه کنيد . اگر از یک نماد رياضي بسيار استفاده مي کنيد مي توانيد براي آن يک کليد ترکيبي تعيين کنيد تا سريع در دسترس شما باشد.به راحتي فرمول ها را ويرايش کنيد مانند کلمات معمولي آن ها را رنگي کنيد و استايل مورد نظر خود را به آن بدهيد .مثلا می توانید یک فلش تعادلی رسم کنید و روی فلش، عبارتی را تایپ کنید.این نرم افزار هم با Office 2003 و هم با Office 2007 سازگار است. در Office 2003 جایگزین Equation Editor می شود و در Office 2007 یک ریبون مخصوص به Word اضافه می کند.

آموزش فارسی سازی اعداد در MathType :

 در Equation Editor و یا MathType عددها به صورت پیش فرض انگلیسی تایپ می شوند. اگر خواستید عددها فارسی تایپ شوند، در پنجره Equation Editor و یا MathType از منوی Style گزینه Define را انتخاب کنید و در قسمت Number یک فونت فارسی را انتخاب کنید. (شکل زیر)
همین طور برای این که حروف به صورت ایتالیک تایپ نشوند می توانید در مقابل Variable گزینه Italic را غیر فعال کنید. (شکل زیر)

MathType2 345x350 دانلود نرم افزار MathType 6.7 برای تایپ فرمولهای ریاضی

روش نصب نرم افزار :

با اجرای فایل MathType.6.9c نرم افزار را با توجه به نکته زیر نصب کنید:

در یکی از مراحل نصب باید گزینه Unlock MathType with a valid product key را انتخاب کرده و شماره سریال (Product Key) را با استفاده از فایل Sn.txt به نرم افزار بدهید.

در Office 2003 اگر بعد از نصب نرم افزار و در هنگام باز کردن Word 2003 پیغامی ظاهر شد، گزینه Always turst … سپس Enable Macro را انتخاب کنید.
در Office 2007 نیز پس از نصب نرم افزار و در هنگام باز کردن Word 2007 در زیر ریبون ها نواری ظاهر می شود که باید Options را انتخاب کنید و سپس Always turst … را انتخاب کنید.

 

برای دانلود MathType 6.9c نرم افزار تایپ فرمول های شیمی و ریاضی در نرم افزار ورد word روی لینک های دانلود کلیک کنید.

راحتی کار با نرم افزار و قابلیت های آنرای کاربران:
۵
( ۱ رای)

جهت ثبت تبلیغات در این مکان کلیک کنید