خارج از کنترل- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، شعبان هست و ماه رسول مهربان خدا. ماهی باشکوه و معظم. و پر از موالید مبارکی که هرکدام به تنهایی ازبرای هدایت بشریت کافی‌اند. شعبان هست و ماه رحمت و مغفرت و کسب آمادگی ازبرای حضور درون ماه بزرگ رمضان که ماه میهمانی خداست. شعبان هست و ماهی که بهار صلوات هست. و این بهار با بهار پر برکت طبیعت هماهنگ هست و همزاد. هیچ مصیبتی و ناگواری نباید لبخند حلول این ماه مبارک و حضور وی میان ما را مکدر کند. ماه ماه جشن هست و سرور و شادی. ماه بی‌وفات بزرگان دین و ماهی که باید درون آن تمرین بندگی کنیم و اطاعت. ماه مناجات شعبانیه و خلوت خود با خدا. «… خدایا دعایم را بشنو زمانی که تو را می‌خوانم و به من توجه کن آنگاه که با تو مناجات می‌کنم. من به سوی تو ‌گریختم و با درماندگی درون مقابلت ایستاده‌ام. خدایا فزونی و کاستی و سود و زیانم به دست توست. از خشم و غضبت به تو پناه می‌برم. درحالی‌که بر وجودم، حسن اعتماد به تو سایه افکنده، مقابلت ایستاده‌ام. خدایا! کمال جدایى از مخلوقات را، براى رسیدن کامل به خودت به من ارزانى کن. من که نه قدرتی بر دفعى از خودم دارم، و نه بر نفع خویش مالکم… .»۱
«ما انقلابمان را از صفر شروع کردیم» ۲٫ نه اینکه از صفر یکی یکی بالا برویم، نه. دوتا می‌رفتیم و یکی ما را عقب می‌کشاندند. ده تا می‌رفتیم و دوباره پنج تا ما را عقب می‌کشیدند. سه باره و چهار باره و… و تا امروز که چهل‌ساله‌ایم صدها دفعه زمین خوردیم و بلند شدیم و به قله نگه کردیم و امروز دیگر درون صد و هزار نمانده‌ایم. ابرقدرتیم و تأثیرگذار درون معادلات با اهمیت جهان. کابوس صهیونیم و رابطه ها با ایران جزء برنامه‌های انتخاباتی درون آمریکا. دغدغه دشمنانیم و «زلزله‌‌ای ازبرای فرعون‌های درون بسترِ راحت آرمیده»۳٫ بسیاری از بزرگان کفر و اولیاء شیطان، آرزوی سقوط جمهوری اسلامی را به گور بردند و درون مقابل اینان، میلیون‌ها نفر چشم امیدشان ایران هست. ایران الگوی آنان و مردمش مورد غبطه آنهاست. شعار ایران شعارشان و راهش مرامشان. مردم ایران اوج وابستگی و خفت دوران پهلوی را چنان عوض کردند که حسنین هیکل گفت «ایرانی‌ها دو دفعه به مدیترانه آمدند. دفعه اول درون دوره هخامنشیان و با زور اسلحه و قوای نظامی که چون تنها سرزمین‌ها را تسخیر کرده بودند دوام زیادی نیاوردند، و دفعه دوم درون دوران انقلاب اسلامی، این دفعه ولی، ماندگارند چون، بر دل‌ها حکومت می‌کنند». 
هرچند که شاه می‌گفت «جزیره ثبات هست و پرقدرت» و می‌گفتند «ژاندارم منطقه هست» ولی درون جنگ تحمیلی، ایران حتی سیم خاردار هم نداشت و به ما هم نمی‌دادند. ولی «درصورتیکه آن روز، مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی ازبرای ایران بود،‌ امروز مشکلش جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته‌ ایرانی به نیروهای مقاومت هست»۴ و نمی‌توانند. مردم درون انقلابشان با آمریکا دست به یقه شدند و درون جنگ تحمیلی، ابرقدرت شرق و قدرت‌های جهان هم به کدخدا، اضافه شدند. حدود ۴۰ کشور به صدام کمک کردند و ما تنها بودیم ولی پیروز شدیم و انقلابمان زاد و ولد کرد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هسته‌های مقاومت درون افغانستان و پاکستان و عراق و سوریه و یمن و بحرین و لبنان و فلسطین و… را تشکیل داد و آنها هم با نام خدا سلاح بلند کردند و امروز درون نام و نشان، خود را مقلدان خمینی و سربازان خامنه‌ای می‌دانند و جمعی از آنان درون سوریه پا بر خرخره اسرائیل گذاشته‌اند و گروهی دیگر درون یمن، گاوسعود شیرده را درون گِل تپانده‌اند و گروه‌های دیگری، گوش به فرمان و رو به دشمن خلاصی ماشه می‌گیرند. 
درصورتیکه دهه ۶۰ درون ازای دادن ۵-۶ موشک برایمان شرط می‌گذاشتند، درون دهه هشتاد می‌گویند آن موشکی که حزب‌الله لبنان با آن ناو پیشرفته اسرائیل را، آهن‌پاره کرد، ایرانی بود. درون دهه نود نیز موشک‌های نقطه‌زن سپاه، بعضی از سران ضدانقلاب و داعش را درون آن سوی مرزها به جهنم فرستاد. درصورتیکه درون دوران دفاع مقدس، ما ازبرای خرید موشکی که با آن بتوانیم از مردم خود دفاع کنیم، باید به کشورها التماس می‌کردیم، امروز شهرهای موشکی زیرزمینی سپاه، تأمین‌کننده امنیت مردمانمان هست. درصورتیکه درون اول انقلاب، مردم، آمریکا را از ایران بیرون کردند، امروز درون پی بیرون کردن آمریکا از منطقه‌ایم. حرف درستی هست که گفتند سیاست نابخردانه بوش، افغانستان را به ایران هدیه داد و اوباما عراق را تقدیم ایران کرد و ترامپ نیز سوریه را برایش وانهاد. آمریکا درون این ۱۷ سال شرارت اخیرش درون منطقه، بیش از هفت تریلیون دلار خرج کرد و صدها جنازه روی دست مردمانش گذاشت و رئیس‌جمهورش، اکنون مثل دزدان ترسو، شبانه به عراق می‌رود و مسئولین ارشد عراق نیز حاضر به ملاقاتش نمی‌شوند ولی ایران با حکومت بر قلب‌ها، روزانه و سربلند، مسئولینش را به عراق می‌فرستد و مسئولین آنها استقبال می‌کنند.
درصورتیکه درون سال ۶۷، آمریکای خبیث، هواپیمای ایرانی را درون آسمان هدف موشک قرار می‌دهد و۲۹۰ بی‌گناه را به شهادت رساند، امروز ناوهای آمریکایی باید با زبان فارسی، به سؤالات پاسداران قایق‌نشین جواب دهند تا اجازه حرکت بگیرند. درصورتیکه زمانی سران آمریکا و شوروی و انگلیس بدون اطلاع به ایران می‌آمدند و جلسه می‌گذاشتند و شاه ایران را به حساب نمی‌آوردند، امروز، فرمانده سپاه قدس، رئیس‌جمهور سوریه را با عزت و احترام و سلامت، از میان گله گله گرگ تروریست کمین نشسته عبور می‌دهد و به ملاقات رهبر انقلاب می‌رساند و حتی نزدیک‌ترین افراد هم باخبر نمی‌شوند چه رسد به موش‌های جاسوس و نفوذی سرویس‌های دشمن درون کشور و منطقه. و این نشانه‌ای از قدرت امروز سپاه ایران هست که به نام ذوالفقار بر سینه سردارش نشسته هست.
ما انقلابمان را از صفر شروع کردیم و برخلاف تصور و تخیل روشنفکرانه‌ای که معتقد هست همه انقلاب‌ها فرزندان خود را می‌خورند و مرگ انقلاب درون انقلاب هست، انقلاب اسلامی ایران، انقلابیونی را از نو آفرید و به‌وجود آورد و به کار گرفت و کار اصلی کشور را به آنها سپرد. وگرنه با مدیرانی که درون ظاهر تنها نام مردم می‌برند و درون اصل آبرویشان را می‌برند، نمی‌شد امور کشور را به سامان برد. کار اصلی انقلاب به دوش همان مردمان مؤمن انقلابی بود که درون سپاه و بسیج جمع شده بودند و مؤمنین دیگر را درون ادارات و سازمان‌های دیگر، همدل و همداستان انقلاب کرده بودند. مبادا گمان شود که کار انقلاب با امثال لیبرال‌ها، متحجرین، منحرفین، غربزده‌ها و ارادتمندان به آمریکا و اروپا سامان می‌گرفت. که درصورتیکه این‌شکل بود، امروز وضعمان نباید این‌شکل می‌بود «درصورتیکه بی‌توجّهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی درون برهه‌هایی از تاریخ چهل‌ساله نمی‌بود -که متأسّفانه بود و خسارت‌دفعه هم بود- بی‌شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور درون مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی‌داشت.»۵ 
به این دلیل هست که مدیران دوتابعیتی، یا اهل استعفا، یا استراحت مزمن، یا اهل مسافرت به فرنگ، یا نجومی‌بگیر، و یا روشنفکرانی که چشم می‌بندند و چو ایران نباشد تن من مباد می‌گویند، و آنان‌که اول و آخر سخنشان هخامنش و داریوش و کوروش هست و درون غرب ازبرای باستانِ ایران، مویه می‌کنند را نه درون جنگ می‌بینیم و نه درون زلزله سرپل می‌بینیم و نه درون سیل لرستان و گلستان و خوزستان. آنها ایرانیان آکواریومی هستند که به آنان امیدی نیست و میلیارد میلیارد آنها ازبرای دشمنان ایران، با اهمیت نیست ولی حتی یک پاسدار ازبرای آنان خار درون چشم هست و غیرقابل قبول. دشمنان و سمپات‌ها، تمام سابقه علمی غرب را به بی‌آبرویی می‌کشند تا بگویند مقصر آلودگی هوا، موفق نشدن برجام، زلزله سرپل، سیلاب گذشته و تمام اتفاقاتی که از این پس ممکن هست پیش بیاید یا نیاید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست. استدلال‌های دو سال گذشته نتانیاهو درون سازمان ملل را به یاد بیاورید، آنها که سال‌ها علم و عقل اسرائیلی و عقل آنها را به رخ ما می‌کشیدند کجا هستند؟ ادبیات دلقکانه رؤسای آمریکا را ببینید، آنها که سروته حرفشان کدخدا بود، کجا رفتند؟
امروز از جهاتی اثبات حقانیت جمهوری اسلامی و مخصوصاً پیشانی نورانی آن به این معنی سپاه پاسدارانش و نیز رذالت و خباثت آمریکا و صهیون، دشوار نیست. کمی عقل می‌خواهد و نیز مرور گفتار و رفتار رؤسای آمریکا و اسرائیل. آمریکا که خود معترف به زاییدن توله مار داعش و النصره و… هست و آل‌سعود به پشتیبانی وی، گوشت کباب‌شده مردمان یمن را از استخوان جدا می‌کند و اسرائیل گوشت کودکان فلسطین را به دندان می‌کشد. به پشتیبانی کدخدا درون میانمار مسلمانان را زنده زنده می‌سوزانند و صدها افغان بی‌گناه را بمباران می‌کنند و کودکان را جدای از مادران، درون قفس نگهداری می‌کنند و درون خود آمریکا دیویدیان را زنده زنده جزغاله کرده و ده‌ها هزار ژاپنی را درون هیروشیما و ناکازاکی برشته کرده‌اند و…. و همین جانیان سادیسمی و وقیح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست می‌دانند و نمی‌دانند درصورتیکه آنها، سپاه را تروریست ندانند باید درون حقانیت سپاه شک کرد. سپاه پاسداران که درون تمام این چهل سال، یار صادق و خادم مردم و انقلاب بوده و دست دولت دائماً روی شانه‌اش بوده، پاک هست و پاکی همیشه دشمنانی دارد و اصلاً مگر می‌شود ترامپ قمارباز با آن سروشکلش، دشمن خوبان نباشد؟ سیل شایعات و تهمت‌ها به سوی سپاه از جانب دوستان نادان و دشمنان بعید نیست چراکه موتور پیشران انقلاب هست و ستون محکم و مطمئن کشور و سینه پاسدار، سرای امید مردم آسیب‌دیده و مظلوم.
هجوم تبلیغاتی آمریکا به سپاه، هجوم به کانون امیدواری مردم ایران هست و هجوم به دستان پرزور انقلاب اسلامی که دشمنان را درون سه کنج گیر انداخته هست. به نعره‌های دشمن نباید نگریست، که لاف درون غریبی هست. به زانوی لرزانش نگاه کنید، که خود را باخته‌ هست و جگر ترکانده. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خارج از کنترل دشمنان هست و سرعتش ازبرای دشمن سرسام‌آور. معادلات دشمن به هم ریخته و عقلشان زایل شده هست و از شدت عصبانیت پریشان می‌گویند. نماز جمعه باشکوه همین جمعه را نگاه کنید، دلیلش چه بود؟ مجلس اصلاحاتی و اعتدالی سبزپوش را ببینید، دلیل این اتحاد چیست؟ فضای مجازی و فضای حقیقی جامعه را مرور کنید، چه کسی نام سپاه را سر زبان‌ها انداخت؟ جمله منسوب و جالبی هست که «خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داد» و واقعیت این هست که ترامپ و نتانیاهو چه ابله باشند و چه خود را به احمقی زده باشند، سودشان ازبرای ما بیش از نفعشان هست و قسمتی از حضور باشکوه مردم درون ۱۳ آبان و ۹ دی و ۲۲ بهمن و نمازجمعه‌ها و وحدت مردم به خاطر رفتار دشمنانمان هست. خدا را شکر ازبرای وحدتمان.

یادداشت:محمدهادی صحرایی

منبع:کیهان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *