جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، علیرضا قنادان درون گفت و گو با مهر، درون جواب به پرسشی درون خصوص آخرین وضعیت تدوین نرخ کرایه‌های تاکسی درون سال ۹۸ گفت: این لایحه درون سازمان تاکسیرانی آماده شده هست ولی ازبرای ارائه به شورا باید یک سیر داخلی درون مجموعه شهرداری را طی کند. درون حال حاضر لایحه پیشنهادی از سمت تاکسیرانی به معاونت حمل و نقل ترافیک ارائه شده هست.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه سال گذشته تصویب لایحه نرخ کرایه‌های تاکسی با تاخیر همراه شد امسال تلاش کردیم زودتر لایحه را آماده کنیم تا پیش از سال نرخ کرایه های تاکسی انتخاب تکلیف شود.

قنادان درون جواب به این سوال که آیا مواردی که سال گذشته از لایحه نرخ کرایه های تاکسی حذف شد مانند تغییر نرخ کرایه ها درون روزهای برفی و بارانی و پیک ترافیک گفت: سال گذشته فرمانداری با قسمت هایی از لایحه نرخ کرایه های تاکسی موافقت کرد ولی به دلیل آنکه بیش از این وقت از دست ندهیم اصراری به اجرای این قسمت ها نکردیم ولی امسال با ساز و کاری جدیدتر و کامل تر به این قسمت ها درون لایحه اشاره شده و از آن دفاع خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه پرداخت الکترونیکی درون تاکسی‌ها توسعه پیدا کرده، گفت: یکی از پیشنهادات ما درون لایحه ایجاد یک ساختار مرکزی ازبرای نرخ گذاری هست و امیدواریم اجرای آن به صورت پایلوت موفقیت آمیز باشد و آن را درون سال های آینده توسعه بدهیم.

قنادان با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم نرخ های تاکسی عادلانه انتخاب شود، گفت: این عدالت از نگاه تاکسیران نزدیک شدن قیمت ها به قیمت تمام شده هست همچنین تلاش می کنیم با ارائه بسته های حمایتی قیمت تمام شده مسافرت را کاهش دهیم تا افزایش قیمت ازبرای مسافر نیز عادلانه باشد.

وی درون جواب به این سوال که میانگین افزایش نرخ کرایه ها درون سال ۹۸ چه میزان هست، گفت: یکی از چالش های ما درون سال گذشته فاصله زمانی تصویب نرخ کرایه ها و اجرای آن درون سال تازه بود که سبب شد نرخ تورم که درون قیمت تمام شده کرایه تاثیرگذار هست به درستی ازبرای رانندگان محاسبه نشود. درون حال حاضر نرخ لوازم یدکی و خرج های متفاوت تاکسیران ها بسیار متغیر هست، بنابراین پیشنهاد ما نرخ رسمی تورم درون وقت اجرای مصوبه به عنوان نرخ پایه هست که تاکنون نرخ رسمی تورم عنوان نشده هست.

قنادان درون جواب به سوال دیگری درون خصوص عدم رضایت بعضی تاکسیران ها از بسته های حمایتی ارائه شده مانند لاستیک گفت: درون جامعه هدف ۸۰ تا ۹۰ هزار نفری طبیعی هست همه افراد راضی نباشند ولی قیمت عرضه شده لاستیک نرخ مصوب دولتی هست و دقیقا قیمتی هست که کارخانه ها عنوان کرده اند. ما تلاش کرده ایم درون این مدت وقت واسطه ها را درون اقلام مصرفی و خدماتی تاکسیرانی حذف و تاکسیران ها به طور مستقیم از کارخانه ها اقلام مصرفی خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: نرخ اقلام درون بازار متفاوت هست ولی با این وجود نرخی که از سمت تاکسیرانی عرضه می شود ۵ تا ۱۰ درصد از کمترین قیمت بازار ارزان تر هست. همچنین این اقلام از باکیفیت ترین کارخانه تولیدکننده موجود تهیه می شود و تاریخ تولید و عرضه به روز هست. درون حالی که یکی از شاخص های کیفیت درون لاستیک وقت تولید هست که بعضی لاستیک های ارزان دو تا سه سال از عمر تولیدشان گذشته هست.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *