جذب موقت و دایم نخبگان ایرانی خارج کشور- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، عطاالله کوهیان درون مصاحبه با مهر، با اشاره به توسعه تعاملات علمی با ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: یکی از برنامه‌های ما درون سال جاری، ادامه برنامه سال گذشته، ارتباط و جذب ایرانیان مقیم خارج ازبرای همکاری‌های پژوهشی و آموزشی هست که ظرف یک تا دو سال گذشته درون این زمینه فعال شده‌ایم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته این افراد به دو صورت موقت و دائم جذب شده و همکاری و حمایت لازم از آنها صورت می‌گیرد.

معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی وزارت علوم درون ادامه به سامانه جذب نخبگان اشاره کرد و گفت: تا کنون حدود ۶ تا ۷ هزار ایرانی ثبت نام کرده‌اند و تقویت این سامانه درون دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه درون حال اصلاح و ارتقا هست و پس از انجام اصلاحات لازم آدرس تازه سامانه عنوان می‌شود، سامانه‌ای که درون ابتدا ایجاد شده بود، تنها ویژه اساتید ایرانی مقیم خارج بود که رزومه خود را درون این سامانه ارسال می‌کردند رزومه آنها تحقیق و به دانشگاه معرفی می‌شدند تا دانشگاه‌ها درون برنامه‌های مختلف بتوانند از وجود این افراد استفاده کردن کنند.

کوهیان خاطرنشان کرد: اکنون درون حال ارتقا و گسترش این سامانه هستیم، شاید بتوانیم شرایطی ایجاد کنیم که علاوه بر اساتید ایرانی مقیم خارج، اساتید خارجی علاقمند به همکاری با دانشگاه‌های ایران نیز بتوانند وارد این سامانه شده و ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *