تست‌های عجیبی که سبب طلاق زن و شوهر‌های خوشبخت می‌شود- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، این روز‌ها هر کسی ازبرای خودش خلوتی دارد؛ خلوتش هم یک دستگاه الکترونیکی کوچک به نام تلفن همراه شده هست. وسیله‌ای که قرار بود ازبرای ارتباط استفاده کردن شود ولی الان کنج خلوتی ازبرای افراد شده هست. به گفته کارشناسان این کنج خلوت به کانون خانواده‌ها هم رسیده و گپ و گفت بعضی از آن‌ها را به کمترین حدی که می‌توانسته رسانده هست.

 

بعضی از افراد تلگرام و کانال‌های سرگرمی را یکی از دلایل این اتفاق می‌دانند؛ عدم آگاهی درون سواد رسانه می‌تواند دلیل این دست اتفاقات باشد؛ ولی می‌خواهیم به سراغ بعضی از سرگرمی‌ها برویم که می‌تواند درون آخر سر یک خانوده را بر باد دهد.

 

شاید شما هم با بعضی از تبلیغ‌ها درون تلگرام مواجه شده اید که شما را دعوت به تست‌های جذابیت و شخصیت شناسی و …می‌کند و سوال دقیقا اینجاست که منبع ها علمی این تست‌ها از کجا تامین شده و آیا این مدل تست‌ها از نظر علمی نتایج درستی دارند؟ تحقیق‌ها نشان می‌دهد که این تست‌ها تا حد زیادی فاقد ارزش علمی بوده و صرفا ازبرای جذب مخاطب درون تلگرام طراحی می‌شوند و فرد نباید به نتایج آن درمورد خود اتکا کند،

نتایجی که الان دارد بر زندگی خانواده‌ها هم تاثیر می‌گذارد؛ تاثیری که می‌تواند یک زندگی را به طلاق ختم کند؛ مانند تست شباهت و هم خوانی دو زوج که تا روز گذشته زیر یک سقف شب را به صبح می‌رساندند؛ الان، ولی پس از انجام این تست دیگر سقفی ندارند که باهم زندگی کنند. این حکایت جذب مخاطب به بهانه تست جذابیت هست.

نیکوگفتار متخصص روانشناسی با اشاره به تست‌هایی که درون فضای مجازی دست به دست می‌شوند، گفت: به طور کلی سوال‌نامه و تست‌ها مکمل مشاوره هستند و بیشتر از این کارایی ندارند.

وی با بیان اینکه این مدل تست‌ها درون فضای مجازی علمی نیستند و سوال‌نامه‌هایی بی پایه و اساسی هستند که تنها جنبه سرگرم کننده دارند، بیان کرد: درصورتیکه ما می‌خواهیم از یک سوال‌نامه استاندارد و معتبر استفاده کردن کنیم درون شرایط کاملا ایده ال باید نزد مشاور باشیم تا این اطلاعات تکمیل کننده مسیر مشاوره باشد.

 

الان این سوال مطرح هست که چه نظارت و اقداماتی نسبت به این محتوایی که جنبه سود و تبلیغات درون فضای مجازی دارند صورت می‌گیرد؟

علیرضا آل داوود کارشناس فضای مجازی می‌گوید: به دلیل فقر سواد رسانه و مجازی افراد، آن‌ها درگیر جذابیت‌های بصری درون فضای مجازی می‌شوند.

بعضی از افراد از فقر مخاطب هم استفاده کردن می‌کنند و به کسب درآمد، تبلیغات و …می‌پردازند. این افراد با دادن اطلاعات غلط و بیهوده درون قالب یک سری سوال میان زوجین مانند خوشبختی؛ زندگی آن‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهند و موجب از میان رفتن اعتماد میان آن‌ها می‌شوند؛ به طور مثال گفته می‌شود درون این آزمایش‌ها اصلا نباید باهم ازدواج کنید و این شروع یک جدایی هست؛ تا جایی که بعضی از آن‌ها به سمت طلاق می‌مسیر و درون بهترین حالت طلاق عاطفی می‌گیرند و این را می‌توان طرحی ازبرای نابودی کانون خانواده دانست.

فضای مجازی، فضایی ر‌ها هست و قانون جرایم سایبری متعلق به شهریور ۸۷ هست و با توجه به گستردگی فضای سایبری درون سال ۹۸؛ اساسا درون مقابله با این اقدامات کاربردی ندارد.

نتایجی تکمیل کننده یا تلاش ازبرای جذب مخاطب، حکایت سوال‌هایی هست که با آن درون فضای مجازی مواجه می‌شوید و می‌تواند یک زندگی، یک شخصیت و یک انسان را به طور کامل دگرگون کند. الان سوال اینجاست که این نظارت‌ها با توجه به شرایط فعلی چه موقعی بروز می‌شوند و جامه عمل می‌پوشانند؟

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *