اسامی گوشی‌هایی که بیشترین تشعشع را دارند +اینفوگرافی- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم،امروزه دیگر مردم درون سراسر جهان هرگز از گوشی‌های هوشمند خود دور نیستند. درون هنگام رفت‌وآمد درون سطح شهر، درون محل کار، درون دانشگاه و حتی درون هنگام خواب مردم تلفن همراه هوشمند را درون کنار خود دارند…حال سوالی که بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند از کارشناسان فناوری می‌پرسند این هست که آیا این میزان ارتباط تنگاتنگ با گوشی های هوشمند ضرر و آسیبی ازبرای بدن انسان دارد؟ به تازگی تحقیقاتی درون حوزه تشعشعات تلفن همراه و تاثیرات آن ازبرای روی بدن انسان‌ها صورت گرفته هست و بعضی از دانشمندان درون صدد برآمده‌اند میزان خطر استفاده کردن از گوشی‌های هوشمند بر سلامت کاربران را مورد سنجش قرار دهند.

با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت آن درون حفظ سلامت کاربران تلفن‌های هوشمند سازمان‌ها و نهاد‌هایی درون نقاط مختلف جهان تحقیق‌هایی درون جهت ارزیابی میزان تشعشعات گوشی‌های هوشمند شروع کرده‌اند. یکی از این سازمان‌ها اداره فدرال آلمان درون حوزه تشعشات (Bundesamt für Strahlenschutz) هست.

طبق استاندار این اداره آلمانی میزان تشعشع تلفن‌های همراه هوشمند ساخته شده به وسیله همه تولید کنندگان درون جهان باید نرخی حداکثر تا ۰…۶۰ وات بر گیلوگرم را داشته باشد. با استناد به همین استاندار این سازمان دوستدار محیط زیست به تازگی لیستی از اسامی پرتشعشع‌ترین گوشی‌های هوشمند درون جهان منتشر کرده هست.

بر طبق آنچه درون لیستی منتشر شدن یافته از سوی سازمان آلمانی دیده می‌شود گوشی Mi A1 از شرکت چینی Xiaomi درون صدر تشعشع‌زاترین گوشی‌های هوشمند قرار دارد. به طور کلی ۹ مورد  درون این لیست به تلفن‌های همراه ساخت شرکت‌های چینی اختصاص یافته هست که ازبرای سازندگان این گوشی‌ها و خریداران این دستگاه‌ها نوعی فاجعه محسوب می‌شود.

شرکت‌های بزرگ Xiaomi، OnePlus و ZTE سازندگان چینی هستند که درون این لیست از آن‌ها نام برده شده هست. ولی نکته جالب و قابل تامل لیست پرتشعشع‌ترین و خطرناک‌ترین گوشی‌های هوشمند حضور دو مدل از تلفن‌های همراه غول فناوری آمریکایی اپل درون آن هست. به نظر می‌رسد حتی شرکت‌های بزرگی همچون اپل نیز بعضا سود بیشتر را به حفظ سلامت کاربران خود ترجیح می‌دهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *