آگهی‌های جالبی که تابه‌حال ندیده بودیم- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

به گفته گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، این روزهای کشورمان عجیب تماشایی هست. از درون و دیوار دل ایرانیان محبت می‌بارد. بعداز آنکه سیل، زندگی هزاران نفر را درست درون نخستین روزهای سال به یغما برد، به‌موازات عمق این فاجعه، عیار مهرمندی مردم هرروز بالاتر رفت. هر کس به سهم خود باری از دوش سیل‌زدگان برمی‌دارد. صحنه‌های زیبایی درون روستاهای سیل‌زده رقم می‌خورد. صحنه‌هایی که تماشای آن‌ها درون میان حجمی از اندوه، تا روزها حال دل سیل‌زدگانی که همه زندگی‌شان را ازدست‌داده‌اند، خوب می‌کند.

آگهی های محبت آمیز

از تلاش‌های بی‌وقفه نیروهای مردمی و گروه‌های جهادی که مرهمی بر زخم دل سیل‌زدگان شده‌اند که بگذریم، الان پای محبت مردم به شبکه‌های مجازی و اپلیکشن های فروش هم بازشده و این روزها آگهی‌های اپلیکیشن‌های دیدنی‌اند و مصداقی دیگر بر همدلی ایرانیان درون شرایط دشوار.

 

باافتخار درون کلبه درویشی‌مان میزبان خانواده سیل‌زده هستیم

«با سلام خدمت تمام مردم سیل‌زده ایران، این‌جانب از صمیم قلب به سیل‌زدگان کمک می‌کنم. تنها چیزی که خدا به من داده دو تا اتاق دریکی از روستاهای استان فارس هست. دریکی از اتاق‌ها خودم زندگی می‌کنم و یکی از اتاق‌ها را به سیل‌زدگان می‌دهم. با همراه غذا. کمک نقدی نمی‌توانم بکنم. چون کارگر هستم. هرکسی از هرکجای ایران که گرفتار سیل شده بنده قدمشان را بر چشم می‌گذارم. نوکری‌شان را می‌کنم. آژانس بگیرد بیاید من خودم کرایه آژانس را می‌دهم چون ماشین ندارم وگرنه باکمال میل می‌آمدم. من دستان هم‌وطن سیل‌زده را می‌بوسم……….»

با شماره‌ای که درون آگهی درج‌شده تماس می‌گیریم، نامش «رحیم بنائیان» هست. مردی ۳۷ ساله و ساکن خانه‌ای کوچک و دو اتاقه درون روستای «صحرا رود» استان فارس. می‌گوید: «سال ۹۵ سیل، خانه‌مان را خراب کرد. با دستان خالی و وام و کمک مسئولان خانه را دوباره ساختیم. زمانی خبر سیل را شنیدم و صحنه‌های دردناک خراب شدن خانه‌های مردم و فرورفتن آن‌ها درون گل‌ولای را دیدم، تنم لرزید، صحنه‌ها و خاطرات ۳ سال قبل برایم زنده شد. لحظه آمدن سیل و وحشت اهالی روستای صحرا رود و وحشت خانواده‌ام. آن وقت من فرزند کوچک داشتم و سختی کشیدم. تا مدت وقت‌ها آواره بودیم و از این خانه به آن خانه. امروز با همین دارایی اندکم که خانه دو اتاقه هست نمی‌توانم دست روی دست بگذارم و تنها نظاره‌گر درد و رنج مردم سیل‌زده کشورم باشم. الان تنها همدردی و کمک ما می‌تواند درد و رنج مردم را کمتر کند. باافتخار همراه خانواده‌ام میزبان خانواده سیل‌زده هستیم تا زمانی که خانه‌شان آباد شود

اسکان مجانی خانواده سیل‌زده با فرزند شیرخوار

«درصورتیکه از دوستان و آشنایان خود خانواده‌ای را می‌شناسید که فرزند شیرخوار دارند و درگیر سیل شده‌اند به من معرفی کنید. من می‌توانم یک خانواده را تا زمانی که شرایط مساعد پیدا کنند مجانی اسکان دهم

با آگهی‌دهنده تماس می‌گیریم. یکی از ارامنه ایران هست که تمایل به ذکر نامش ندارد و می‌گوید: «مردم سیل‌زده لرستان و مازندران و خوزستان، هم‌وطنان ما هستند. چطور می‌توانیم بی‌تفاوت باشیم؟ از همان روز اول دلم پیش دل همه خانواده‌ها به‌خصوص خانواده‌هایی هست که فرزندان شیرخوار دارند. می‌خواستم ازبرای کمک به مردم راهی لرستان شوم، ولی برایم مقدور نبود، هزاران خانواده بی‌سرپناه شده‌اند. سر کردن درون مکان‌هایی که ازبرای اسکان موقت درون نظر گرفته می‌شود ازبرای خانواده‌هایی که کودکان شیرخواره دارند کمی دشوار هست. قرار دادن خانه‌ام درون اختیار خانواده‌های سیل‌زده کمترین کاری هست که می‌توانم انجام دهم.» این هم‌وطن ارمنی ادامه می‌دهد: «

 

با خودروی نیسان درون خدمتم، قربه الی الله

«ازبرای حمل کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده با خودروی نیسان درون خدمتم.» این جمله دریکی از آگهی‌های اپلیکیشن دیوار توجهمان را جلب می‌کند. آگهی‌دهنده یکی از اهالی محله آذری درون تهران هست. راننده جوان و بامی‌امی که درون این شرایط دشوار، ماشین باری‌اش را وقف خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده کرده هست. «سعید خیاط زاده مشهدی» از وقت منتشر شدن آگهی تا امروز درون دو مرحله، کمک‌های مردمی را بارگیری کرده و به گمیشان برده هست و هیچ‌چیز سد راهش نشده هست حتی سختی‌های رسیدن به گمیشان و موانعی که ازبرای رفتن به روستاهای سیل‌زده وجود دارد.

سعید خیاط زاده حساب بانکی پروپیمان و جیب پرپول ندارد، ولی دلش دریاست. اجاره‌نشین هست، قید درآمد روزانه با خودروی باری‌اش را می‌زند تا دلی به دست بیاورد و لبی را خندان کند. قصه خیرخواهی راننده نیسان از زلزله کرمانشاه شروع شد. وی می‌گوید: «پس از زلزله کرمانشاه، خیلی اتفاقی با گروه خیریه مردمی آشنا شدم و ازبرای رساندن کمک‌ها به زلزله‌زدگان چند دفعه با ماشینم به کرمانشاه رفتم و برگشتم. هر دفعه که می‌رفتم چند روزی درون سر پل ذهاب می‌ماندم و به زلزله‌زدگان خدمت می‌کردم. از زندگی‌ام عقب‌افتاده بودم ولی حال خوبم قابل وصف نیست. چنان خیروبرکتی درون زندگی‌ام جاری و ساری شد که نگو و نپرس. روزهای اول عید که سیل آمد حالم حال کسی بود که چیزی گم‌کرده. آرام و قرار نداشتم و تصمیم گرفتم داوطلب حمل کمک‌های مردمی به مازندران شوم. دو دفعه به گمیشان رفتم. رسیدن به گمیشان دشوار بود، خیلی دشوار، ولی به شاد کردن دل سیل‌زدگانی که چشم‌به‌مسیر کمک‌های مردمی بودند می‌ارزید

 

از وقف خانه باغ ۷۰ متری تا آگهی صافکار بامرام

الان آگهی‌های پر بازدیدترین اپلیکیشن خرید و فروش کالا و خدمت ها، پر هست از مهرورزی ایرانیان ازبرای کمک به سیل‌زدگان، به قول شاعر که می‌گوید هرکسی از ظن خود شد یار من… هر ایرانی هم به‌زعم خودش تلاش می‌کند قدمی ازبرای سیل‌زدگان بردارد. از آگهی صافکار بامرامی که از تخفیف ویژه ازبرای صافکاری ماشین‌های آسیب‌دیده درون اثر سیل خبر داده تا شهروند ساکن پاکدشت که مهربانی را درون حق سیل‌زدگان تمام کرده و عنوان کرده که فی سبیل الله، خانه باغ ۷۰ متری را ازبرای زندگی و زمین کشاورزی را ازبرای کار کردن تا سروسامان گرفتن اوضاع درون اختیار یک یا چند خانواده سیل‌زده قرار می‌دهد.

یکی از اهالی شهر کاشان هم درون آگهی‌اش از سیل‌زدگان دعوت کرده که به کاشان بیایند و درون سوله بزرگی که امکان زندگی ازبرای ۶۰ خانواده را دارد ساکن شوند. یک مهندس عمران هم آگهی کرده که حاضر هست مصالح ساختمانی را ازبرای بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان با قیمت کارخانه درون اختیار مؤسسات و نهادهای خیریه و مردم قرار دهد.

سیل محبت همچنان درون سراسر ایران جاریست………

منبع:فارس

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *